DARTSLIVE

Malaysia

Login

Top > DARTSLIVE OPEN 2017 MALAYSIA

Results

DAY 1, Fri Oct 20
TEAMS ID SINGLES
BB Flight
CHAMPION
Lee Soon Keat
(Malaysia)
RUNNER-UP
Othman Ponik
(Malaysia)
BEST 4 Max Tan Teck Seng
(Malaysia)
Alan Lind
(Malaysia)
B Flight
CHAMPION
Daniel Chia Wei Kien
(Singapore)
RUNNER-UP
William Lee
(Indonesia)
BEST 4 Rita Ip
(Hong Kong)
Alexander Hoh
(Malaysia)
C Flight
CHAMPION
Lin Shang Jun
(Singapore)
RUNNER-UP
Ivy Lam
(Malaysia)
BEST 4 Vivian Yeo
(Singapore)
Meldric Wan
(Malaysia)
TARGET DARTS SINGLES
A Flight
CHAMPION
Jermaine Jones
(USA)
RUNNER-UP
Edison Phung
(Malaysia)
BEST 4 Melvin Zheng
(Singapore)
Davis Kong
(Malaysia)
BB Flight
CHAMPION
Kitt Mok
(Malaysia)
RUNNER-UP
Eric Chew
(Malaysia)
BEST 4 Dillion Tiew
(Malaysia)
Wong Chun Kit
(Hong Kong)
B Flight
CHAMPION
Adwin Ng
(Malaysia)
RUNNER-UP
Patrick Wong
(Malaysia)
BEST 4 Rita Ip
(Hong Kong)
Ian Ang
(Singapore)
C Flight
CHAMPION
Connie Goh
(Malaysia)
RUNNER-UP
Jazreel Chong
(Singapore)
BEST 4 Felicia Cheng
(Singapore)
Calvin Choong
(Malaysia)
DAY 2, Sat Oct 21
01 DOUBLES
A Flight
CHAMPION
Chris Lim / Ian Thwaites
(USA/Malaysia)
RUNNER-UP
Li Zhao Zhuang / Huang Zhou Wei
(Taiwan/Taiwan)
BEST 4 Lo Fang Loong / Pang Shin Hou
(Malaysia/Malaysia)
Paul Lim / Joey Cho
(Singapore/Singapore)
BB Flight
CHAMPION
Leslie Lee / Michael Goh
(Singapore/Singapore)
RUNNER-UP
Julius Ngian / Yee Qian Hui
(Singapore/Singapore)
BEST 4 Darryk Chia / Justin Wong
(Malaysia/Malaysia)
Danny Woo / Jeff Yap
(Malaysia/Malaysia)
B Flight
CHAMPION
Lam Fong Chung / Ng Ngok Chun
(Hong Kong/Hong Kong)
RUNNER-UP
Jackie Lim / Ngo Chung Yee
(Malaysia/Malaysia)
BEST 4 Calvin Chong / Thang Nam Yee
(Malaysia/Malaysia)
Kenneth Ong / Sabrina Leow
(Singapore/Singapore)
C Flight
CHAMPION
Melvin Tye / Long Deng Pei
(Malaysia/Malaysia)
RUNNER-UP
Keegan Yeo / Sabrina Chan
(Malaysia/Malaysia)
BEST 4 Chua Tze Wei / Pang Kai Hong
(Malaysia/Malaysia)
Benson Tan / Jasline Chloe
(Singapore/Singapore)
COSMO DARTS MEDLEY DOUBLES
A Flight
CHAMPION
Royden Lam / Rita Yp
(Hong Kong/Hong Kong)
RUNNER-UP
Sutarmon Tarman / Steven Wong
(Malaysia/Malaysia)
BEST 4 Harith Lim / Li Zhen Hong
(Singapore/Singapore)
Eddie Hock / Ng Yeong Keat
(Malaysia/Malaysia)
BB Flight
CHAMPION
Louis Yeo / Hoe Tze King
(Malaysia/Malaysia)
RUNNER-UP
Sunny Chong / Eric chew
(Malaysia/Malaysia)
BEST 4 William Chua / Arthur Tan
(Singapore/Singapore)
Yang Zhong Ling / Kevin Toong
(Taiwan/Malaysia)
B Flight
CHAMPION
Jasper Ngwi / Tiong Chin
(Malaysia/Malaysia)
RUNNER-UP
Choong Kit Yoong / Ricky Wong
(Malaysia/Malaysia)
BEST 4 Tevez Kang / Yap Meng Yen
(Malaysia/Malaysia)
Jerome P´ng / Yu Ching Feng
(Malaysia/Taiwan)
C Flight
CHAMPION
Lim Kee Yong / Lim Thean Huat
(Malaysia/Malaysia)
RUNNER-UP
Simon Sit / Joseph Hon
(Malaysia/Malaysia)
BEST 4 Chua Tze Wei / Pang Kai Hong
(Malaysia/Malaysia)
Desiree Toh / Kelvin Teo
(Singapore/Singapore)
DAY 3, Sun Oct 22
BLIND DOUBLES
OPEN Flight
CHAMPION
Kho Kian Siong / Ou Qian Yi
(Malaysia/China)
RUNNER-UP
Pupo Teng Lieh / Peggy Goh
(Taiwan/Singapore)
BEST 4 Fang Xin Kai / Tiffany Yap
(Taiwan/Malaysia)
Eric Lim / Vincent Chai
(Malaysia/Malaysia)
ページトップ

TOP